Przesuszona skóra, szczególnie w okolicy twarzy to częsty problem, który może pojawić się zarówno latem, jak i zimą.
Przyczyną nadmiernej suchości skóry są naturalne procesy starzenia się, ale także czynniki środowiskowe lub medyczne. Główną przyczyną przesuszonej skóry jest zaburzenie jej funkcji barierowej. Gdy w skórze zaczyna brakować lipidów hamujących utratę wody, wówczas skóra traci wilgoć i łatwo ulega wysuszeniu.
Na mocno przesuszonej skórze może się pojawić zaczerwienienie, podrażnienie oraz świąd. Skóra traci swój blask, bardziej uwidaczniają się zmarszczki.
Do typowych objawów suchej skóry zalicza się:
- Nasilone złuszczanie naskórka,
- Rumień, zaczerwienienie,
- Uczucie swędzenia i pieczenia,
- Wrażenie silnie napiętej i „ściągniętej” skóry, zwłaszcza po kontakcie z wodą i mydłem
- Pęknięcia skóry,
- Szorstkość,
- Utrata elastyczności,
- Blady i matowy wygląd.
Dlatego, gdy zauważysz, że dotyczy Cię któraś z powyższych dolegliwości, warto zasięgnąć porady specjalisty dermatologa, który wdroży odpowiednią pielęgnację i zaleci zabiegi na suchą skórę twarzy, skutecznie przywracające prawidłowy poziom nawilżenia skóry.
Profesjonalne zabiegi pielęgnacyjne dla cery suchej
Medycyna estetyczna kusi szeregiem zabiegów nawilżających oraz ujędrniających. Jednak w celu doboru najlepiej skonsultować się z lekarzem.
Mezoterapia igłowa
polega na dostarczeniu składników aktywnych w głąb skóry za pomocą igły. Preparaty stosowane w mezoterapii, zawierają w swoim składzie kwas hialuronowy, wzbogacony dodatkowymi substancjami o działaniu nawilżającym i antyoksydacyjnym. Mechanizm działania mezoterapii igłowej opiera się na połączeniu wpływu mechanicznego uszkodzenia skóry oraz działania substancji zawartych w preparacie użytym do zabiegu. Samo nakłucie skóry powoduje jej pobudzenie do rewitalizacji, a zastosowanie odpowiedniego preparatu pomoże uzyskać dodatkowy efekt leczniczy.
Terapia biostymulatorami tkankowymi:
biostymulatory to preparaty do głębokiej odnowy i biostymulacji skóry opracowane na bazie naturalnych polinukleotydów. Stymulują własne możliwości regeneracyjne skóry, dzięki czemu odnowa skóry zachodzi dzięki naturalnym procesom. Podawane są podskórnie w formie iniekcji, czyli techniką mezoterapii.
Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego
osocze pobierane jest bezpośrednio z krwi pacjenta, a następnie wstrzykiwane techniką mezoterapii w dany obszar skóry. Osocze sprawdza się w przypadku skóry, która utraciła nawilżenie, jędrność, elastyczność i naturalny blask.