Badania endoskopowe

Badanie endoskopowe polega na wprowadzeniu do wnętrza jamy ciała sondy wyposażonej w kamerę, która pozwala lekarzowi na dokładną ocenę stanu organów wewnętrznych. Zaletą tego badania jest także możliwość jednoczesnego przeprowadzenia szybkich zabiegów, np. usunięcia polipów, a także pobranie wycinka do dalszych badań histopatologicznych.

Pierwsze badania endoskopowe miały miejsce już w XIX, kiedy to Filip Bozzini skonstruował pierwszy endoskop. Ówczesne urządzenia miały co prawda ograniczone pole działania, bo głównie wykorzystywano je w badaniach pochwy, odbytnicy i gardła, ale podwyższały trafność lekarskiej diagnozy.

Dziś endoskopia jest wykorzystywana nie tylko w rozpoznawaniu dolegliwości, ale także leczeniu ich.

Image

Kompleksowe badania endoskopowe są wykonywane w naszej placówce w Szczecinie na ul. Słowackiego 19.

Endoskopia diagnostyczna umożliwia lekarzowi zajrzenie do przewodu pokarmowego i układu oddechowego za pomocą sondy endoskopu (giętka rurka), która jest wyposażona w źródło światła i kamerę rejestrującą i przekazującą na monitor obraz z wnętrza ciała.
Gastroskopia

Gastroskopia

Gastroskopia jest podstawowym, bezpiecznym i najskuteczniejszym badaniem górnego odcinka przewodu pokarmowego
Kolonoskopia

Kolonoskopia

Kolonoskopia to podstawowe badanie umożliwiające obejrzenie wnętrza jelita grubego przy użyciu miękkiego i  giętkiego aparatu o grubości palca wskazującego-kolonoskopu.