Strona główna » FAQ
Wyniki z badań endoskopowych pacjenci otrzymują w formie papierowej od razu po badaniu. Jedynie jeśli podczas badania zostaną pobrane wycinki lub usunięte polipy do analizy histopatologicznej – na taki wynik należy oczekiwać około 2-3 tygodni. Wyniki z analizy histopatologicznej zostaną wysłane do pacjenta mailowo, jeśli w zgodzie na założenie karty wyraził on zgodę na ich wysłanie drogą elektroniczną oraz wskazał adres mailowy, na który mają być przesłane. Jeśli taka zgoda nie została wyrażona należy odebrać wyniki osobiście lub przez osobę upoważnioną albo mogą one zostać wysłane pocztą.
Większość badań laboratoryjnych powinno być wykonywane z porannej krwi od pacjenta, który jest na czczo. Na badania laboratoryjne można przyjść bez wcześniejszego umawiania się od poniedziałku do piątku w godzinach 8 – 12. W przypadku wątpliwości o możliwość wykonania jakiegokolwiek badania krwi prosimy o kontakt telefoniczny lub mailowy.
W naszej placówce USG wykonują lekarze specjaliści. Wykonujemy USG jamy brzusznej, USG serca, USG tarczycy, USG ginekologiczne. Nie wykonujemy USG stawów.
Standardowo w naszej placówce wykonujemy badania endoskopowe u pacjentów powyżej 16 r.ż. Nie wykonujemy badań endoskopowych u dzieci.
Aktualnie w swojej ofercie posiadamy gastroskopię polegającą na wprowadzeniu cienkiego, giętkiego endoskopu do przewodu pokarmowego przez jamę ustną. Nie wykonujemy gastroskopii donosowej ani kapsułkowej.
Nie ma możliwości skorzystania z wyżej wymienionych rodzajów znieczulenia jedynie do jednego badania podczas jednoczesnego wykonywania obu z nich. W przypadku chęci skorzystania np. z narkozy tylko podczas jednego badania należy rozdzielić oba badania i osobno się na nie umówić.
Standardowym czasem oczekiwania na wynik analizy histopatologicznej to 2-3 tygodni po badaniu.
Podczas USG jamy brzusznej widoczne są narządy w obrębie jamy brzusznej, m.in. wątroba, drogi żółciowe, trzustka czy nerki.
W zależności od samopoczucia po badaniu, w większości przypadków (po badaniach bez znieczulenia lub z samym znieczuleniem miejscowym) nie ma przeciwwskazań do samoddzielnego opuszczenia placówki i powrotu do domu samochodem. Po znieczuleniu ogólnym oraz analgosedacji prowadzenie pojazdów mechanicznych jest bezwzględnie zabronione przez dobę po zabiegu.
Nie, nie jest to medyczne przeciwwskazanie do wykonania badania. Najlepiej zabezpieczyć się tamponem lub kubeczkiem menstruacyjnym, ale nie jest to bezwzględnie konieczne.
Jako, że badania wykonywane są w naszej placówce prywatnie – nie wymagamy skierowania. Skierowania na NFZ nie są honorowane. Jeśli jednak pacjent je posiada skierowanie z prywatnych abonamentów – należy zgłosić to podczas umawiania wizyty, wskazując źródło, z którego skierowanie pochodzi.
Kwestia odstawiania leków powinna być skonsultowana z lekarzem prowadzącym. Przed badaniami endoskopowymi konieczne jest odstawienie leków na krzepliwość krwi (po konsultacji z lekarzem). O wszystkich przyjmowanych lekach należy poinformować rejestrację podczas umawiania wizyty oraz lekarza przeprowadzającego badanie.
Istnieje możliwość wystawienia faktury imiennej na podstawie oryginału paragonu. Prośbę o wystawienie faktury należy przekazać rejestracji podczas rozliczenia po wizycie.
Akceptujemy płatności kartą, blikiem oraz gotówką.
Znieczulenie miejscowe – maść lub spray z lidokainą.
Analgosedacja – to rodzaj krótkiego i płytkiego znieczulenia, które polega na dożylnym podaniu leków silnie uspokajających i leków przeciwbólowych. *
Znieczulenie ogólne (narkoza) – to krótkotrwałe dożylne znieczulenie ogólne podawane przez lekarza anestezjologa. Pacjent zasypia, ale oddycha spontanicznie- nie ma konieczności intubacji. *
*po skorzystaniu z tego rodzaju znieczulenia wymagana jest asysta osoby towarzyszącej, która odbierze pacjenta po zabiegu. Dodatkowo przez dobę po podaniu znieczulenia pacjent nie może prowadzić pojazdów mechanicznych i podejmować decyzji prawnych.
Jak najbardziej, można wykonać oba badania endoskopowe podczas jednej wizyty. Standardowo pierwszym wykonywanym badaniem jest gastroskopia, następnie kolonoskopia.
Podmiot odpowiedzialny za pacjentów komercyjnych: Complemed sp. z o.o. adres ul. Słowackiego 19, 71-434 Szczecin, NIP: 8513269160 REGON: 520982590 KRS: 000947457
© 2010-2024 Twoja Przychodnia – Centrum Medyczne. Wszelkie prawa zastrzeżone. Projekt i realizacja: SurmaCreation.
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA, a obowiązują na niej Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.