Atopowe zapalenie skóry

AZS to to przewlekła choroba skóry o charakterze nawrotowym. Rozpoznanie ma miejsce przeważnie w wieku dziecięcym. Atopowe zapalenie skóry i jego leczenie stanowi jedno z ważniejszych problemów XXI. wieku.

Czytaj więcej

Grzybica

Grzybica to choroba zakaźna wywołana przez mikroskopijne grzyby chorobotwórcze tzw. dermatofity lub drożdżaki. Dermatofity mogą dostać się na skórę człowieka od zwierząt, z ziemi  lub z człowieka na człowieka.

Czytaj więcej

Łuszczyca

Łuszczyca to przewlekła, niezakaźna choroba skóry o charakterze nawrotowym. W jej przebiegu dochodzi do nadmiernej produkcji naskórka. U zdrowego człowieka regeneracja naskórka następuje w ciągu 28 dnia, a u człowieka z łuszczycą nawet w ciągu 3 – 4 dni.

Czytaj więcej

Łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS)

Jest to choroba autoimmunologiczna należąca do grupy spondyloartropatii seronegatywnych, o charakterze przewlekłym i postępującym. Charakteryzuje się zwykle współwystępowaniem zmian skórnych w typie łuszczycy i zapalenia stawów.

Czytaj więcej

Trądzik

Trądzik to przewlekła, zapalna choroba skóry, która powstaje na skutek zwiększonej produkcji sebum (łoju) w gruczołach łojowych i nadmiernego rogowacenia komórek skóry.

Czytaj więcej