Mezoterapia okolic intymnych
Mezoterapia okolic intymnych stosowana jest w przypadku występowania suchości skóry i śluzówki okolic miejsc intymnych, a także w przypadku utraty jędrności skóry.
W celu przywrócenia prawidłowego poziomu nawilżenia i napięcia warg sromowych stosowana jest m.in. mezoterapia koktajlami witaminowymi z kwasem hialuronowym lub mezoterapia osoczem bogatopłytkowym (PRP). W tym artykule skupimy się na mezoterapii preparatami kwasu hialuronowego.
Jakie są wskazania do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii okolic intymnych?
- okres pomenopauzalny
- suchość okolic intymnych
- ból i dyskomfort podczas współżycia
- wiotkość i brak jędrności okolic intymnych
- stosowanie antykoncepcji hormonalnej
Jak wygląda zabieg?
Zabieg polega na podskórnym podaniu przez lekarza specjalnie dobranego preparatu kwasu hialuronowego. Terapia koktajlem witaminowym w połączeniu z kwasem hialuronowym zwiększa produkcję fibroblastów skóry, co w konsekwencji uelastycznia tkanki okolic intymnych. Kwas hialuronowy dodatkowo nawilża i ujędrnia wargi sromowe. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 min.
Jakie są efekty mezoterapii okolic intymnych kwasem hialuronowym?
W efekcie zabiegu zwiększone zostaje ukrwienie narządu rodnego, czego konsekwencją jest jego regeneracja i poprawa kondycji. Przywrócone zostaje także napięcie skóry i mięśni, które wraz z upływem lat wiotczeją. Mezoterapia przywraca ponadto prawidłowy poziom nawilżenia pochwy, zwłaszcza u kobiet w okresie menopauzy i z zaburzeniami hormonalnymi.
Zabieg wpływa także na poprawę życia seksualnego- odpowiednie nawilżenie i napięcie pochwy zwiększa doznania seksualne, zmniejszając jednocześnie ryzyko wystąpienia otarć i podrażnień, stanów zapalnych i infekcji.
Poprawie ulega także wygląd okolic intymnych oraz ich ukrwienie, dzięki czemu są bardziej wrażliwe na bodźce.
Jakie są przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu mezoterapii okolic intymnych?
- Alergia, uczulenie na składniki preparatu
- Choroby autoimmunologiczne
- Miesiączka
- Ciąża, karmienie piersią
- Stany zapalne, opryszczka
- Tendencje do bliznowaceń
- Choroby nowotworowe
- Nieleczona cukrzyca
- Stosowanie niektórych leków np. antykoagulantów, NLPZ
- Choroby krwi: białaczka, małopłytkowość, zaburzenia krzepnięcia krwi, niedobór fibrynogenu, niestabilność hemodynamiczna, zespoły dysfunkcji płytek, posocznica