Redukcja i wypełnianie zmarszczek poziomych czoła kwasem hialuronowym
Wraz z wiekiem nasza skóra niestety traci jędrność i elastyczność. Zmniejszona produkcja kolagenu i elastyny powoduje, że na twarzy pojawiają się charakterystyczne bruzdy.
Zmarszczki na czole pojawiają się zwykle najwcześniej. Są one wynikiem oddziaływania wielu czynników, zarówno tych środowiskowych, jak i genetycznych. Do ich powstawania przyczyniają się też nasze indywidualne uwarunkowania, zwłaszcza bardzo ożywiona i ekspresyjna mimika twarzy.
Niestety widoczne zmarszczki na czole bez wątpienia szpecą i dodają lat, będąc jednocześnie źródłem kompleksów. Jedną z najskuteczniejszych metod walki z nimi, a zarazem bezinwazyjną, jest zastosowanie kwasu hialuronowego.
Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek na czole?
Powstawanie zmarszczek związane jest z uwarunkowaniami genetycznymi, ale także zmianami fizjologicznymi. U niektórych osób mogą być one bardziej widoczne, a u niektórych mniej. Jest to zależne od rodzaju cery (u osób z suchą i odwodnią skórą pojawiają się najwcześniej), częstotliwości i intensywności opalania skóry czy braku właściwego poziomu nawilżenia skóry i jej nawodnienia. Nie bez znaczenia jest również wysokie zanieczyszczenie powietrza, niewłaściwa dieta, palenie papierosów, czy nadmierna mimika twarzy. Należy jednak pamiętać, że pojawienie się zmarszczek jest naturalnym objawem starzenia się skóry.
Pomimo, że na rynku kosmetycznym znaleźć możemy wile środków pielęgnujących, w przypadku głębokich i widocznych bruzd, może się okazać, że ich stosowanie nie przyniesie oczekiwanych rezultatów. Wówczas naprzeciw naszym oczekiwaniom wychodzi nowoczesna medycyna estetyczna.
Czym jest zabieg wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym?
Wypełnianie zmarszczek czoła kwasem hialuronowym jest jednym z lepszych zabiegów na zmniejszenie widoczności poziomych bruzd czoła. Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jego głównym zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach, dzięki czemu zapewnia właściwy poziom nawilżenia. Ma wpływ również na jędrność skóry. Dzięki zastosowaniu preparatu z kwasem hialuronowym, możliwe jest skuteczne wypełnienie poziomych zmarszczek czoła, dzięki czemu skóra staje się sprężysta, jędrna, nawilżona, a zmarszczki wypełnione.
Wypełnianie zmarszczek poprzecznych czoła - dla kogo?
Jak się przygotować do zabiegu?
Zabiegi z zastosowaniem kwasu hialuronowego nie wymagają szczególnego sposobu przygotowania. Zaleca się jednak nie przyjmować środków medycznych, mogących wpływać na krzepliwość krwi. Na kilka dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny i leków przeciwzakrzepowych.
Jak przebiega zabieg wypełniania zmarszczek na czole?
Przed przystąpieniem do zabiegu, lekarz znieczula miejsce zabiegowe za pomocą kremu znieczulającego, by zmniejszyć dyskomfort związany z zabiegiem. W Twojej Przychodni stosujemy najwyższej jakości wypełniacze, które w swoim składzie zawierają także lidokainę wykazującą działanie dodatkowo znieczulające. Następnie lekarz przystępuje do wprowadzenia usieciowanego kwasu hialuronowego za pomocą cienkiej igły lub kaniuli w miejsca wymagające wypełnienia. Po wstrzyknięciu wypełniacz modeluje się za pomocą delikatnego masażu, w celu uzyskania naturalnego efektu wypełnienia. Zabieg trwa od 30 do 60 minut.
Jakie są efekty zabiegu wypełniania zmarszczek poziomych czoła kwasem hialuronowym?
Efekty zabiegu są natychmiastowe, jednak ostateczny rezultat widoczny będzie około 3-4 tygodnie od zabiegu.
Do efektów zabiegu wypełniania kwasem hialuronowym okolicy czoła można zaliczyć:
- wygładzenie poziomych zmarszczek czoła
- zwiększone nawilżenie skóry
- efekt miękkiego liftingu twarzy
- odmłodzenie i ujędrnienie skóry
Jakie są zalecenia pozabiegowe?
Czy istnieją przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu?
Jak w przypadku każdego zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, zabieg wypełniania i redukcji zmarszczek kwasem hialuronowym, obwarowany jest kilkoma przeciwwskazaniami. Należą do nich:
- niektóre choroby autoimmunologiczne
- skłonność do tworzenia się bliznowców (keloidów)
- alergia na składniki preparatu
- stany zapalne w okolicy poddawanej zabiegowi
- zaburzenia krzepliwości krwi
- ciąża, laktacja